Ipolytarnóc Prírodná rezervácia pravekých pozostatkov

Táto svetoznáma prírodná rezervácia

chráni územie pravekých pamiatok - pochované poklady následkom vulkanických katastrof. A kde to všetko je? Od Budapešti len 150 km, na severovýchod neďaleko slovensko-maďarských hraníc. 

Čo tu nájdete ? Hlavná tepna morského pobrežia poprášená žraločími zubami, subtropický les s obrovskými skamenenými stromami, odtlačky exotických rastlín, odtlačky nôh pravekých živočíchov, pozostalosti vo vyvrelinách vulkanickej tufy. Toto všetko môžeme spoznať na pôvodnom mieste v originálnych pozíciách prehliadkou geologických náučných chodníkov. Doteraz sme mohli odkryť len malú časť, veľká časť minulosti je ešte pod našimi nohami neodkrytá.
Objavme spolu poklady tohto územia ! Prehľadávajme ďalej ! 

Ubytovanie v regione

Neváhajte, pridte nás navštíviť, srdečne Vás pozývame !

Prichádzajúcich hostí víta vstupná hala v  zrekonštruovanej hlavnej budove. Do prírody situovaná budova si zaslúži pozornosť, jej chodby imitujú gigantický, skamenený strom, ktorý našli v okolí Ipolytarnóc. Vo výstavnej sieni je možné oboznámiť sa s geologickou minulosťou, kým prednášacia sieň umožni aj väčšie konferencie.

Štvordimenzný animovaný film Vám oživí prasvet, medzi simulačnými podmienkami, ako sú napríklad pohybujuce sa  stoličky divákov, sa budú podieľať čo najreálnejšie na cestovaní v čase. Je to svetový unikát výroby, stojí za to navštíviť nás. 

 Ceny vstúpeniek / Rezervovanie

Keďže medzi prijímacou budovou a vchodom do geologického chodníka vedie hore 700 metrová cesta, je ptrebné voppred objednané lístky prevziať pol hodinu pred termínom túry. V inom prípade sa rezervácia  automaticky zruší zo systému. Skupinovým návštevníkom na geologický náučný chodník odporúčame rzervovanie vopred. Skupinám nad 6O osôb poskytujeme aj sprievodcu na vyžiadanie.

Sprievod goelogickým chodníkom: na jar a jeseň 9,30 - 15,30 každú hodinu (9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 a 15.30 ) , v lete predĺžené o ďalšiu hodinu začiatku 16,30 . Odporúča sa autobusovým skupinám rezervovať vopred !

Geologické náučné chodníky - cenník 2010

Dospelí - 1000 Ft/os

Deti ( do 18 rokov) a dôchodcovia - 600 Ft/os

Škvôlkari - 300 Ft/os

Popl. za fotenie - 600 Ft   
Skupinové lístky nie sú, každý pedagóg na 30 detí zdarma.

4D kino v uvítacej hale - 1050 Ft/os

 

Otváracia doba

Od marca do októbra - od stredy do nedele a vo sviatočných dňoch od 9,00 do 16,00.  Sme otvorení aj vo Veľkonočný pondelok a na Turíce. 
 

Adresa

Ipolytarnóci Ősmaradványok Természetvédelmi Terület
3138 Ipolytarnóc, Pf.: 1.

 Viac info http://ipolytarnoc.kvvm.hu/index.php?p=sk_home 

 


View Pahorkatina Eger-Tokaj in a larger map