Jazero Tisza

V mieste

prieniku rieky Tiszy do Veľkej maďarskej nížiny vás v čarovnom prostredí očakáva druhé najväčšie jazero Maďarska: jazero Tisza (127km2). Šťastnou charakteristikou jazera je, že sa na južnej strane navzájom nerušene pohybujú milovníci rušných športov, na severnej strane jazera rybári či ekoturisti, skúmajúci faunu a flóru.

Ponuka ubytovania  Tiszafüred  Abádszalók  Berekfürdő Karcag

Ničím nenarušený charakter tunajšej prírody dodáva pobytu pri čarokrásnom jazere romantický nádych. Množstvo rýb, vtáčia rezervácia, turistické chodníky a rozhľadne, i opätovná prítomnosť bobra európskeho, robia tunajšie okolie mimoriadne príťažlivým.
Priaznivci aktívneho odpočinku si môžu vybrať z viacerých možností:

  • jazda na koni, pešia turistika a cykloturistika, poľovníctvo
  • kúpanie sa na voľných plážach, v termálnych kúpaliskách
  • náučný ekoturistický chodník z Poroszló dlhý 1,5 km predstaví prírodu pri jazere
  • Tisza a jej prítoky, mŕtve ramená, očakávajú milovníkov vôd s ponukou možností rybárčenia, športovania a kúpania.
  • Môžete is vybrať aj z rôznych kultúrnych podujatí: Tiszafüred - dni rybolovu, Tisza-tavi - vodný karneval, Medzinárodné Rock pódium, jazdecké dni, 100 ročné tradície - európske regióny, miss Tisza...
 

Liečivá voda

Priaznivci oddychu a liečenia si tu môžu vychutnať priaznivé účinky termálych a liečebných kúpeľov a to hlavne priaznivé na poruchy pohybového a svalového ústrojenstva. (Tiszafüred, Karcag, Kunhegyes, Tiszaörs, Heves, Tiszaújváros, Polgár, Abádszalók, Tiszacsege, Balmazújváros, Berekfürdő, Mezőcsát)

 Forrás  www.tisza-to.hu